W odwiedzinach u Leszy – przyrodnicza gra terenowa inspirowana mitologią słowiańską

Wasze dzieci już nie mogą doczekać się Halloween? A może tym razem macie ochotę spędzić ten dzień inaczej? 

Przyjdźcie na rodzinną, przyrodniczą grę terenową inspirowaną mitologią słowiańską. Dobra zabawa gwarantowana!

 

Zapraszamy Was na spotkanie z istotami nie z tego świata, w których wierzyli nasi słowiańscy praprzodkowie. Jedną z nich był Leszy – pan i władca lasu. To właśnie jego królestwo odwiedzimy w halloweenowy wieczór.

Co planujemy?

  • Spotykamy się o 17:00 koło wiaty biwakowej obok Osady Dziadoszan w Obiszowie. Stąd wyruszymy wspólnie do lasu.
  • W lesie czekają na nas zadania i zagadki, dzięki którym dowiemy się więcej o mitologii słowiańskiej oraz jej związkach z przyrodą. Gęsia skórka może się pojawić, ale nie będziemy nikogo straszyć. Stawiamy na uśmiechy i dobrą zabawę.
  • Po zakończonej misji, zaprosimy Was na ognisko, na którym wspólnie przygotujemy prachleb (czyli podpłomyki). Na rozgrzewkę czekać będzie również gorąca czekolada. Możecie też zabrać ze sobą frykasy ogniskowe.

Całość wydarzenia będzie trwała ok. 2,5 h. Weźcie ze sobą:

  • latarki (dla każdego członka wyprawy)
  • odzież dostoswaną do pogody (przede wszystkim dobre buty, które nie przemokną)
  • ciepłą herbatę w termosie.

Gra jest przeznaczona dla rodziców z dziećmi. Podczas naszego spaceru nasza trasa będzie miała koło 4 km i prowadziła przez nocny las. To Wy musicie podjąć decyzję, że Wasze dziecko jest gotowe na taką przygodę. Według naszego doświadczenia dzieci 5 – letnie spokojnie dadzą radę. Nasza wyprawa jest adresowana dla dzieciaków do 14 lat.

Koszt: 100 zł (za 2 osoby: dziecko z 1 opiekunem; każdy kolejny członek rodziny 25 zł). W momencie zapisu prosimy o wpłatę na konto: 80 1600 1462 1808 5856 8000 0001 tytułem: “u Leszy”

Ilość miejsc ograniczona.

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.