fbpx

Terenowe warsztaty dla szkół średnich

Klasowy krąg w naturze

integracyjne zajęcia dla klas

Koszt 3h warsztatów to 45 zł za ucznia

Wspólne budowanie wspomnień

Podczas naszych zajęć dużo się dzieje. Często słyszymy od młodzieży, że często wspominają nasze warsztaty i różne wyzwania, z którymi się mierzyli.

Zespołowe podejmowanie wyzwań i szukanie rozwiązań

Bycie w terenie to wspaniała okazja do budowania zespołu. Zaproponowane przez naszą animatorkę przyrody i survivalu zadania bardzo angażują młodzież. Każdy ma szansę się wykazać. Nie ma lepszych i gorszych. Każdy ma inną rolę w zespole, która jest kluczowa dla sukcesu.

Poznawanie mocnych stron swoich i kolegów

Warsztaty są współprowadzone przez terapeutkę TSR i doradczynię zawodową. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować takie zadania, które pomogą odkryć uczniom ich mocne strony. Pozwolą im też docenić innych członków zespołu klasowego za ich zdolności i talenty. W czasie różnych wyzwań korzystamy z idei kręgu, który jest miejscem na przedyskutowanie i przemyślenie tego, czego się o sobie dowiedzieliśmy.

Budowanie zaufania do siebie i swoich kolegów

Na warsztatach zdarzają się sytuacje, w których bez zaufania nie uda się zrealizować misji. Młodzież uczy się nie tylko, że warto zaufać drugiej osobie. Pokazujemy im również, że o zaufanie należy dbać. Bycie godnym zaufania jest dużą wartością.

Jak wygląda taki warsztat?

Mamy swoje ulubione dzikie miejsca w Głogowie do prowadzenia zajęć, do których możecie spokojnie dojść lub dojechać autobusem miejskim. Możemy również dojechać do 30 km (za dalsze trasy bierzemy dodatkową opłatę). Jeżeli macie ochotę wyjechać za Głogów, również mamy miejsca, które was zaskoczą. 

Zawsze zaczynamy od kręgu, na którym wspónie ustalamy zasady i planujemy dzień. Opowiadamy również o miejscu, w którym się znajdujemy.

Pierwsza sesja wspólnego działania i doświadczania.

Wspólne gotowanie na ognisku przysmaków kuchni ogniskowej. To jest też czas na obagadanie tego, co się do tej pory wydarzyło.

Przyroda ma moc uzdrawiania. Wspólnie uczymy się, jak czerpać z miejskiej dzikiej przyrody. Wykorzystujemy techniki znane z japońskich kąpieli leśnych Shinrin Yoku oraz z treningu mindfulness. 

Na koniec podsumowujemy to, co się o sobie dowiedzieliśmy. Staramy się też wyciągnąć wnioski z przyjemnych i nieprzyjemnych zdarzeń.

Ważne informacje:

 • Na bieżąco monitorujemy prognozy pogody. W przypadku zapowiadanych silnych opadów, silnego wiatru lub mrozu zajęcia przenosimy na inny termin. W przypadku lekkiego deszczu to do was należy decyzja. Możemy przeprowadzić zajęcia w miejscu, gdzie łatwo będzie się schronić przed przelotnym deszczem. 

 • Nasze zajęcia są prowadzone w dzikich zakątkach Głogowa. Zalecamy, żebyście byli ubrani odpowiednio do zapowiadanych warunków pogodowych. Ważne, żeby mieć pełne buty i długie spodnie. Na naszej trasie możemy napotkać na błoto i krzaki. 

 • Z racji charakteru zajęć bardzo prosimy uczestników o ubiór w długie spodnie, buty z długimi skarpetkami i najlepiej długi rękaw. Po zajęciach przeprowadzimy kontrolę ubrań. Powiemy też wam, co zrobić, żeby uniknąć ryzyka chorób odkleszczowych. 

 • Cena: 45 zł/ucznia (grupa min. 20 osób)  Czas trwania: 180 minut

Co mówi młodzież o naszych zajęciach? Cytaty z kregów pożegnalnych:

 1. Nie wiedziałem, że rozpalanie ognia krzesiwem zajmuje tyle czasu i jest takie fajne.
 2. Nie widziałam, że z igieł sosny można zrobić herbatę.
 3. Nie spodziewałam się, że będzie tyle fajnych ludzi.
 4. Leżenie w hamaku w lesie jest naprawdę spoko.
 5. Babcia mi też zrobiła podpłomyki, ale nie były już takie smaczne.
 6. Fajne było to, że mieliśmy wolny czas i mogliśmy go wspólnie spędzać.
 7.  Można przeżyć bez grania na kompie.
 8. Jak zbudowaliśmy bazę w lesie, to super się w niej leżało.
 9. Na początku bałam się kleszczy i zwierząt w lesie, ale to było głupie.
 10. Fajne były te prace artystyczne - glina, landart, cyjanotypia - nie robimy takich rzeczy w szkole. 
 11. Nie wiedziałam, że umiem tyle rzeczy. Rąbanie siekierą wcale nie jest takie trudne.
 12. Myślałam, że każdy, tak jak ja jest cierpliwy i dokładny, a okazało się, że nie 🙂
 13. Pomidorówka i kisiel z ogniska są najlepsze.
 14. Czemu w szkole nie ma takich zajęć?

Trenerzy:

IMG_20211003_094827

Karolina Duchińska

Terapetua TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach), osoba wspierająca przedsiębiorczość u dzieci i dorosłych. Jej celem jest wzmacniać mocne strony i szukać odpowiedzi na słabe, tak aby pokonywać przeszkody z otwartą głową. Dzięki temu, każda przeszkoda, to przygoda i wskazówka na przyszłość. Ma za sobą ponad 500 godzin na sali szkoleniowej z dziećmi i dorosłymi. Cały czas się uczy, żeby wiedzieć więcej i przekazywać więcej.

241657185_410185190727936_7440252339108586166_n

Joanna Szyniec - Mazur

Edukatora i animatorka przyrody, która uczy dzieci i młodzież szacunku do otaczającego nas świata. Podczas wspólnych spotkań pokazuje proste techniki zapewniające przetrwanie z dala od cywilizacji oraz inspiruje do twórczego działania w naturze. Certyfikowany edukator przyrody, która od ponad 5 lat szwenda się z dzieciakami po dzikim Głogowie.

Skontakuj się z nami, jeżeli masz jakieś pytania.
 • 604 586 145