Chcesz spełniać marzenia swojej organizacji pozarządowej?

Posłuchaj jak je spełniać nawet bez wsparcia grantowego.

Co dwa tygodnie będziemy mówiły o tym, jak skutecznie i bez zbędnego stresu ekonomizować działania w waszym NGO.

Premiera nowego odcinak co drugą niedziele o 20:00

Polub, obserwuj, słuchaj i oglądaj:

Dołącz do naszej grupy na Facebooku:

Kim jesteśmy?

Jesteśmy matkami – założycielkami Miedziowego Stowarzyszenia, które działa od początku 2019 roku. Stowarzyszenie powstało na bazie oddolnego Miedziowego Klubu Mikrobiznesu, który zrzesza mikroprzedsiębiorców z naszego rejonu 2017 roku. Mamy już za sobą mnóstwo doświadczenia związanego z pisaniem i realizowaniem projektów, sprzedażą w ramach działalności odpłatnej, frustracją związaną z dużą konkurencją w konkursach grantowych, ale również mnóstwo radości z inicjowania udanych inicjatyw oddolnych. Jako że wywodzimy się z mikrobiznesu mamy dużo wiedzy, którą chcemy się z wami dzielić przy okazji ekonomizacji waszych działań. Podcast jest prowadzony przez dwie członkinie naszego stowarzyszenia:

Karolina Duchińska

Jako 41-letnia kobieta pełnię wiele ról:
– jestem matką dwóch nastolatek,
– szczęśliwą żoną,
– coachem kariery,
– terapeutą TSR,
– kobietą przedsiębiorczą,
– aktywną członkinią Miedziowego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości,
i miłośniczką lokalnej przyrody.

Ale moja najbardziej ulubiona rola, to pomaganie innym w przemyślany i zaplanowany sposób spełniać marzenia finansowe, realizować cele zawodowe, byciu sprawczym.

Jedną z rzeczy, które mnie pasjonują to pomaganie ludziom w zakładaniu ich własnych firm i ekonomizacja podmiotów ekonomii społecznej. Niezależnie od tego, czy pracuję indywidualnie, jako coach lub mentor, czy w procesach grupowych, uwielbiam patrzeć jak wygenerowane wspólnie pomysły są wykorzystywane i przekształcane w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo lub organizację.
Pomagam organizacjom pozarządowym w zabezpieczeniu funduszy, których potrzebują do realizacji swojej misji. Zawsze szukam sposobów na wsparcie organizacji, które wykonują ważną pracę w naszych społecznościach – Głównie skupiam się na wprowadzeniu działalności odpłatnej w organizacji.
Kiedy nie jestem zajęty pracą zazwyczaj można znaleźć mnie wędrującą nad Odrą, po lesie, biwakującą pod gwiazdami lub po prostu cieszącego się pięknem świata przyrody. Spędzanie czasu na łonie natury jest dla mnie sposobem na zdrowie psychiczne.

We wszystkich moich działaniach, czy to jako trenerka, działaczka, czy entuzjastka przyrody, staram się wnosić radość, energię, wiedzę i głębokie poczucie celu do wszystkiego, co robię. Zawsze szukam nowych możliwości, aby mieć pozytywny wpływ na otaczający mnie świat.

Joanna Szyniec – Mazur

kobieta szwajcarski scyzoryk

Gdy moje dzieci pytają mnie, jaki mam zawód, zawsze mam duży problem z odpowiedzią na to pytanie. W swoim zawodowym życiu podążałam wieloma ścieżkami. Jednej ze ścieżek, której nigdy nie zbadałam, jest droga pracownika etatowego, chociaż byłam pracodawcą i właścicielką własnej firmy edukacyjnej (która notabene cały czas działa). Aktualnie dużą cześć rzeczy realizuję w Miedziowym Stowarzyszeniu..

Czuję się mocna we wszystkich tematach związanych z:
– planowaniem strategicznym
– strategiami marketingowymi
– rozwojem produktów w oparciu o Design Thinking i MVP
– automatyzacją działań zarówno mikrobiznesu jak i organizacji pozarządowych
– uwielbiam wyszukiwać, testować i pokazywać narzędzia, które upraszczają życie zarówno przedsiębiorcą jak i członkom organizacji pozarządowych
– jako edukator umiejętności STEM oraz przyrody uwielbiam stawiać ciekawość i kreatywność dzieciaków i młodzieży na pierwszym miejscu.

Pracując ze mną otrzymujesz w pakiecie życzliwego tobie adwokata diabła. Osoby, które mentorujemy, zmuszam do wychodzenia poza utarte ścieżki myślenia i szukanie optymalnych rozwiązań. Dorzucam do tego dużą dawkę wiedzy i umiejętności (niczym szwajcarski scyzoryk), które skracają drogę do sukcesu osobom pracującym z nami.

Bycie osobą przedsiębiorczą jest dla mnie bardzo ważne. Dlatego wyznaję dwie zasady:
1. Zadzieram kiecę i lęcę.
Nie lubię narzekać. Zamiast tego wolę odzyskiwać sprawczość i kontrolę poprzez działanie.
2. Kto się nie rozwija, ten się zwija.
Moim zdaniem jedną z najważniejszych cech liderów (zarówno właścicieli firm jak i organizacji pozarządowych) jest gotowość do ciągłej nauki i zmian.