fbpx

Leśne szwendanie, wiosny szukanie

Przyrodniczo – rozwojowy wypad w dzicz
dla mam z dziećmi od 4 do 12 lat

17 - 20 marca 2022
1000 zł (mama z dzieckiem)

Randka z dzieckiem

Bycie razem i działanie: wspólna nauka prostych technik surwiwalowych, odkrywanie przyrody i szukanie wiosny, wzmacnianie uważności, doświadczanie lasu nocą, gotowanie na ogniu, wspólne rozmowy na ważne tematy.

Czas dla siebie

Wspólnie z innymi mamami będziesz miała czas na wiosenne wietrzenie głowy. Karolina pomoże Ci określić, co jest dla Ciebie najważniejsze Zastanowisz się, jak zorganizować swoje życie tak, aby robić rzeczy dla Ciebie ważne. Jak stać się lepszą wersją siebie.

Przygoda w przyrodzie dla dzieci

Przedwiośnie to wspaniały czas, aby zostać przyrodniczymi detetkywami. Nauczymy się rozponawać drzewa po ich pączkach, podejrzymy uwijające się ptaki, które teraz dobrze widać na bezlistnych gałęziach. Zbudujemy bazy i swobodnie się pobawimy.

Nocleg

Tym razem zapraszamy Was do Agroturystyki Pod Kasztanem w woj. wielkopolskim. Za oknem czeka na nas las, a rzeka Odra jest tylko 200 m dalej. Bardzo łatwo tam dojechać, Strzyżewo znajduje się pomiędzy drogami S3, S5 i A2. Z Poznania i Zielonej Góry dojedziecie w godzinkę, z Głogowa w 1,5 h, a z Wrocławia w 2 h. 

Sprawdź lokalizację

Wyżywienie

 

 

Wszystkie posiłki będziemy przygotowywać wspólnie na ogniu. Nie przewidujemy posiłków mięsnych i jeśli będzie taka potrzeba, możemy gotować również dania wegańskie. Potrzebujemy tylko wcześniejszej informacji. Jeżeli wiecie, że bez mięsa nie dacie rady, to musicie o nie zadbać. Jedzenie, które gotujemy, jest przez nas wielokrotnie przetestowane na zajęciach terenowych z wieloma grupami dzieci. Dzieci szamają je ze smakiem, więc nie pakujcie dużych zapasów awaryjnego prowiantu.
Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku, aby zobaczyć, jak wyglądały nasze poprzednie wypady.

 

 

 

Zobacz wydarzenie

Koszt

Cena naszego wyjazdu to 1000 zł (mama + dziecko). Jeżeli chcecie wziąć ze sobą więcej niż 1 dziecko, to koszt kolejnego dziecka to 300 zł. Do 1 marca obowiązuje wczesna cena : 850 zł

Zarezerwuj miejsce

Co musicie ze sobą zabrać?

  • odzież i obuwiedostosowaną do warunków pogodowych
  • buty odporne na błoto i wodę
  • nóż z zabezpieczeniem ostrza (jeśli macie)
  • bidon/kubek termiczny/termos
  • menażka ze sztućcami turystycznymi lub komplet plastikowy
  • mały plecak
  • latarkę/czołówkę
  • hamak turystyczny (jeśli macie)
  • karimatę/ciepły koc/śpiwór do wieczornego siedzenia przy ogniu
  • dobry humor

Prowadzące:

Joanna Szyniec - Mazur

Miłośniczka i animatorka przyrody, która uczy dzieci i młodzież szacunku do otaczającego nas świata. Podczas wspólnych spotkań pokazuje proste techniki zapewniające przetrwanie z dala od cywilizacji oraz inspiruje do twórczego działania w naturze. Certyfikowany edukator przyrody, która od 3 lat szwenda się z dzieciakami po dzikim Głogowie.

Karolina Duchińska

trener biznesu, osoba wspierająca przedsiębiorczość u dzieci i dorosłych. Jej celem jest wzmacniać mocne strony i szukać odpowiedzi na słabe, tak aby pokonywać przeszkody z otwartą głową. Dzięki temu, każda przeszkoda, to przygoda i wskazówka na przyszłość. Ma za sobą ponad 500 godzin na sali szkoleniowej z dziećmi i dorosłymi. Cały czas się uczy, żeby wiedzieć więcej i przekazywać więcej.

Koszyk na zakupy