DzikoSztuka na ferie – darmowe terenowe zajęcia po dzikim Głogowie

Ferie w terenie? To jest możliwe!
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat na bezpłatne zajęcia terenowe dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Głogów. Na pewno nie zmarzniemy, bo:
🔥 zorganizujemy sobie zimowy plac zabaw
🔥 nauczymy się obchodzić z ogniem
🔥 będziemy gotować na ognisku
🔥 z nosem przy ziemi będziemy tropić dzikie zwierzęta, a z głową w chmurach przyglądać się ptakom, które zostały na zimę
🔥 poznamy przydatne sztuczki surwiwalowe
🔥 będziemy tworzyć sztukę prosto z dziczy.

Pierwsze zajęcia zaczynamy na Kloclegowni na ul. Gołębiej 3/1. Stamtąd wyruszymy ku przygodzie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku 7 lutego do piątku 11 lutego w godzinach 10:00 – 14:00 i w całości odbywają się na dworze. Podczas zajęć będziemy maszerować do 4 km, zapuszczając się w dzikie zakątki Głogowa. Dziecko musi być gotowe do maszerowania. Zajęcia są darmowe.


🌪⛈🌨 W razie dużej niepogody (intensywny deszcz, mróz poniżej -10 stopni, porywisty wiatr, śnieżyca) zostaniemy w Kloclegowni. W planie nie ma jednak żadnych zajęć w pomieszczeniach.


W związku z zimową porą, dzieci muszą być odpowiednio przygotowane do wyprawy. Wymagamy:

  • ubioru na cebulkę (załóżcie jedną warstwę więcej niż sami się ubieracie – 4 godziny na dworze to nie przelewki)
  • ciepłego, nieprzemakalnego obuwia
  • spodni najlepiej typu narciarskiego
  • plecaka z herbatą w termosie i II śniadaniem
  • czapki, szalika i 2 par rękawiczek (cienkich i ciepłych).

Dodatkowo zapraszamy całe rodziny na dwa ogniska na wiacie piknikowej na terenie starego basenu (koło Amicusa). Spotykamy się w niedziele 6 i 13 lutego o 12:00. Wspólnie ugotujemy coś wege na ognisku, pobawimy się na grze terenowej , pozachwycamy się tym dzikim zakątkiem naszego miasta. Zapisy obowiązują tylko na zajęcia w tygodniu.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.