Zapraszamy na szkolenia z kompetencji cyfrowych

Gmina Wschowa wraz z Miedziowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości rozpoczyna nowy projekt skierowany do mieszkańców Gminy. Zapraszamy na cykl szkoleń poprawiający Twoje umiejętności korzystania z internetu.

Wybierz jedno szkolenie, którego tematyka najbardziej Ci odpowiada. Dowiesz się nie tylko podstaw. Nauczysz się również, jak korzystanie z internetu może ułatwić ci życie np. dzięki załatwianiu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. 

Każde szkolenie trwa 12 godzin (2 dni szkoleniowe). Możesz wziąć udział tylko w jednym, więc dobrze wybierz temat.Zapisz się na szkolenie

Kliknij przycisk: “Zapisz się na szkolenie” albo zadzwoń na nr 604 586 145 lub 65 540 86 95 lub uzyskaj informację w Urzędzie Gminy i Miasta Wschowa pok. nr 2. Szkolenie odbędzie się, gdy zbierze się 12 chętnych uczestników. Zaproś swoją rodzinę i znajomych. W szkoleniu mogą wziąć udział wszystkie osoby mieszkające w naszej gminie od 25 roku życia. Oto proponowane tematy: 

1. Działam w sieciach społecznościowych – dowiesz się jak dbać o swoją prywatność korzystając z mediów społecznościowych, jak używać ich zgodnie z prawem i jak nie dać się oszukać (np. wirusom i fake newsom). Pokażemy ci, jak media społecznościowe mogą pomóc ci w zdobywaniu nowych klientów lub osób, które mają podobne zainteresowania, co ty. Zaprezentujemy możliwości czterech najpopularniejszych serwisów społecznościowych.

2. Kultura w sieci – jeżeli chcesz korzystać z cyfrowych wersji  filmów, muzyki, literatury, audycji radiowych, obrazów, prasy, gier, komiksów z legalnych źródeł, to szkolenie jest dla Ciebie.  Dowiesz się również, jak działają prawa autorskie i jak bezpiecznie dzielić się własną twórczością w Internecie. Poznasz przydatne aplikacje, które są pomocne w tworzeniu.Pokażemy też, jak doskonalić swoje twórcze umiejętności korzystając z legalnych źródeł.          

3. Moje finanse i transakcje w sieci – dowiesz się jak skutecznie załatwiać sprawy finansowe, firmowe i urzędowe przez internet. Po szkoleniu będziesz umiał korzystać z bankowości elektronicznej, robić bezpiecznie zakupy przez internet i płacić za nie, regulować podatki on-line oraz załatwiać sprawy urzędowe (np. wymiana dowodu osobistego) przez internet. 

4. Mój biznes w sieci –  ułatw sobie prowadzenie działalności wykorzystując możliwości sieci. Na tym szkoleniu nauczysz się jak skutecznie reklamować się i sprzedawać swoje produkty używając internetu (nawet prowadząc firmę stacjonarną). Jak możesz ułatwić sobie codzienną pracę korzystając z usług dedykowanych dla firm (takich jak e-administacja, bankowość, komunikacja z klientem, tworzenie stron www i wielu innych). Nawet gdy dopiero planujesz własną działalność, to szkolenie jest dla Ciebie.

5. Rodzic w internecie – nauczysz się mądrze nadzorować kontakt twego dziecka z siecią. Dowiesz się jak rozpoznawać zagrożenia i jak przekazać mu tą wiedzę. Poznasz aplikacje nadzorujące obecności dziecka w sieci, ale również wartościowe źródła edukacyjne.

6. Rolnik w sieci – internet to dla rolnika nieocenione źródło informacj, które bardzo ułatwia prowadzenie gospodarstwa. Poznasz strony dedykowane dla rolników, materiały edukacyjne specjalnie dla nich i usługi e-administracji, które wyeliminują konieczność chodzenia po urzędach.

7. Tworzę stronę internetową – posiadanie własnej strony www może być proste i tanie. Podczas tego szkolenia dowiesz się, jak samemu stworzyć swoje miejsce w sieci. Niezależnie od tego, czy prowadzisz swój biznes, czy chcesz się dzielić swoimi zainteresowaniami.

Szkolenia startują na przełomie stycznia/lutego 2020. Zapisz się teraz! Skontaktujemy się, żeby ustalić datę.
Zapisz się na szkolenie