W lesie. Biwak dla nastolatków przyrodniczo – rozwojowy.

Kuba - mistrz konsoli

Jego świat kręci się wokół gier. Każdą wolną minutę najchętniej spędziłby grając. Jest mistrzem Fortnita, znajomych ma głownie online. Ma problem z koncentracją uwagi. Wszystko go nudzi. Nic go nie cieszy. Jest wybuchowy. Trzaskanie drzwiami to jego sposób na wyrażanie sprzeciwu.

Martyna - królowa TikToka i Instagrama

Marzy o byciu influencerką. Potrafi godzinanami oglądać filmiki na TikToku i zachwycać się życiem innych ludzi. Sama jednak ma problem z konsekwecją. Chciałaby grać super na gitarze, ale za każdym razem jak siada do ćwiczeń, to szybko się zniechęca. Woli pooglądać innych, którzy robią to świetnie.

Paweł - samotnik

Nigdy nie wychodzi ze swojego pokoju. Rodzice nie za bardzo wiedzą, co się z nim dzieje. Nie ma żadnych kolegów sam mówi, że trudno mu nawiązywać nowe znajomości.

Projekt bez nazwy (4)

Martwisz się o swoje dziecko?

Buduj jego odporność psychinczną!
  1. Naucz je, że trudne wyzwania są szansą.
  2. Wzmacniaj w nim pewność siebie i wiarę w swoje możliości.
  3. Ucz je zaangażowania i wytrwałości w realizowaniu zadań.
  4. Daj mu poczucie wpływu na swój los.

Wszystkie te umiejętności będziemy ćwiczyć na naszym 4-dniowym biwaku dla nastolatków.

Wyślij dziecko na biwak
Projekt bez nazwy (4)

Martwisz się o swoje dziecko?

Buduj jego odporność psychinczną!
  1. Naucz je, że trudne wyzwania są szansą.
  2. Wzmacniaj w nim pewność siebie i wiarę w swoje możliości.
  3. Ucz je zaangażowania i wytrwałości w realizowaniu zadań.
  4. Daj mu poczucie wpływu na swój los.

Wszystkie te umiejętności będziemy ćwiczyć na naszym 4-dniowym biwaku dla nastolatków.

Wyślij dziecko na biwak

Jak nastolatki budują odproność psychiczną na naszym biwaku?

  • Dzięki różnym zadaniom surwiwalowym, nauczą się, że trudne wyzwania dają niezwykłą satysfakcję.
  • Poprzez zadania grupowe prowadzone przez coacha i terapeutę TSR zbudują pewność siebie w oparciu o swoje mocne strony i talenty
  • Dzięki zagadkom przyrodniczym, które czekają na nas w naturze nauczą się, że warto wytrwale tropić i śledzić, żeby rozwiązać niezwykłe tajemnice
  • Poprzez wspólną odpowiedzialność za posiłki, schronienie, porządek oraz bezpieczeństwo popracują nad sprawczością i odpowiedzialnością za swój los

Szczegóły wyjazdu:

Dla kogo?


Dla wszystkich nastolatków do 16 roku życia.



Kiedy?

17 sierpnia – 20 sierpnia 2023

Zaczynamy w czwartek o 10:00 (na dzieci czekamy od 8:00).

Kończymy w niedzielę o 16:00.

Dojazd we własnym zakersie

Gdzie?

Na terenie byłej bazy obozowej ZHP w Zaborówcu, woj. wielkopolskie.

Obecnie Szumi Camp.

Baza znajduje się w sosnowym lesie na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Ma własną plażę, dostęp do kajaków i jest w bliskim sąsiedztwie aż 5 jezior. 

Za ile?

850 zł/dziecko

Jeżeli przyjedziesz z rodzeństwem lub koleżanką/kolegą, każdy z Was płaci po 800 zł

Nocleg i wyżywienie

Śpimy we własnych namiotach min. 2 osoby w jednym namiocie.

Wszystkie posiłki będziemy przygotowywać wspólnie na ogniu. Nie przewidujemy posiłków mięsnych lub sporadycznie. Jedzenie, które gotujemy, jest przez nas wielokrotnie przetestowane na zajęciach terenowych z wieloma grupami dzieci i młodzieży.

Co mówią nastolatki?

  1. Nie wiedziałem, że rozpalanie ognia krzesiwem zajmuje tyle czasu i jest takie fajne.
  2. Nie widziałam, że z igieł sosny można zrobić herbatę.
  3. Nie spodziewałam się, że będzie tyle fajnych ludzi.
  4. Leżenie w hamaku w lesie jest naprawdę spoko.
  5. Babcia mi też zrobiła podpłomyki, ale nie były już takie smaczne.
  6. Fajne było to, że mieliśmy wolny czas i mogliśmy go wspólnie spędzać.
  7.  Można przeżyć bez grania na kompie.
  8. Jak zbudowaliśmy bazę w lesie, to super się w niej leżało.
  9. Na początku bałam się kleszczy i zwierząt w lesie, ale to było głupie.
  10. Fajne były te prace artystyczne - glina, landart, cyjanotypia - nie robimy takich rzeczy w szkole. 
  11. Nie wiedziałam, że umiem tyle rzeczy. Rąbanie siekierą wcale nie jest takie trudne.
  12. Myślałam, że każdy tak jak ja jest cierpliwy i dokładny, a okazało się, że nie 🙂
  13. Myślałem, że każdy lubi jak go klepię w głowę przy żółtym aucie?
  14. Pomidorówka i kisiel z ogniska są najlepsze.
  15. Spanie w namiocie i hamaku jest super. Mama by mi nigdy nie pozwoliła.
  16. Czemu w szkole nie ma takich zajęć?

Kto prowadzi biwak?

Karolina Duchińska

Terapetua TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w trakcie certyfikacji), osoba wspierająca przedsiębiorczość u dzieci i dorosłych. Jej celem jest wzmacniać mocne strony i szukać odpowiedzi na słabe, tak aby pokonywać przeszkody z otwartą głową. Dzięki temu, każda przeszkoda, to przygoda i wskazówka na przyszłość. Ma za sobą ponad 500 godzin na sali szkoleniowej z dziećmi i dorosłymi. Cały czas się uczy, żeby wiedzieć więcej i przekazywać więcej.

Joanna Szyniec - Mazur

Edukatora i animatorka przyrody, która uczy dzieci i młodzież szacunku do otaczającego nas świata. Podczas wspólnych spotkań pokazuje proste techniki zapewniające przetrwanie z dala od cywilizacji oraz inspiruje do twórczego działania w naturze. Certyfikowany edukator przyrody, która od ponad 3 lat szwenda się z dzieciakami po dzikim Głogowie.

Błażej Mazur

Nauczyciel pracujący z młodzieżą, instruktor surwiwalu/bushcrafu działający wg zasady "leave no trace".

Co dziecko musi ze sobą zabrać na biwak:

🔥 odzież i obuwie, która może się zniszczyć lub pobrudzić dostosowaną do warunków pogodowych w dzień i w nocy (najlepiej ubranie z możliwością założenia na cebulkę, odzież przeciwdeszczowa)

🔥 buty, klapki, + buty zmienne

🔥 nóż z zabezpieczeniem ostrza (jeśli macie)

🔥 bidon/kubek

🔥 menażka ze sztućcami turystycznymi lub plastikowa miseczka, talerzyk, sztućce

🔥 mały plecak

🔥 latarkę/czołówkę (zadbajcie o dobre baterie)

🔥 śpiwór + podusię, karimatę/materac

🔥 ręcznik

🔥 możecie też zabrać karimatę do siedzenia na ziemi (lub podkładkę pod pupę jeśli macie)

🔥 namiot (opcjonalnie – będziemy zbierać informacje od uczestników na temat posiadania namiotów i łączyć osoby)

Dokumenty do pobrania:

GłogoWianki Edycja Bussines – Leśna uważność i rozmowy biznesowe

Przyłącz się do naszego  niezapomnianego wydarzenia, które zapewni Ci odprężenie, relaks oraz możliwość wymiany doświadczeń z innymi kobietami, które jak Ty, prowadzą własne biznesy i podejmują się wielkich wyzwań.

Bez względu na to, czy szukasz świeżej dawki kreatywności, wsparcia w zarządzaniu firmą czy po prostu pragniesz poczuć się częścią czegoś większego, to wydarzenie zostało stworzone z myślą o Tobie!

Dla niezwykłych kobiet, które prowadzą swoje własne firmy, albo chcą podjąć decyzję o działaniu na własny rachunek!

Jeżeli, szukacie sposobu na rewitalizację umysłu, chwilę oderwania od codzienności i okazję do spędzenia czasu w gronie innych inspirujących kobiet?

To właśnie dla Was stworzyliśmy to niezwykłe spotkanie!

Dodatkowo, jeśli macie w sobie ogromne poczucie społecznej odpowiedzialności i pragniecie pomagać innym kobietom w ich sukcesach, to jest idealna okazja, aby zaangażować się w realizację GłogoWianek 2023.

Razem możemy stworzyć niesamowite wydarzenie, które stanie się inspiracją dla licznych kobiet i przyczyni się do rozwoju naszej społeczności.

Spotykamy się 2.06 o 17.00. Spotkanie zaplanowane jest na 3 godziny. 

Spotkanie odbędzie się w Głogowie. Zaprosimy Was do tajemniczego, pięknego zakątka Głogowa, którego prawdopodobnie nie znacie. 

Informacje o dokładnym miejscu spotkania przekażemy osobom zapisanym w formularzu, przez sms.

Koszt spotkania to 150 zł. W tej cenie są wszystkie aktywności i przekąski zaplanowane na ten wieczór.

  1. Leśna uważność w  duchu Shinrin-yoku
  2. Networking 
  3. Wymiana doświadczeń
  4. Słodka i słona przekąska
  5. Leśne napoje – lemoniada lub spritz

Pieniądze należy wpłacać na konto Miedziowego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości:

BNP Paribas 80 1600 1462 1808 5856 8000 0001 z tytułem – imię i nazwisko, GłogoWianki.

Na wpłaty czekamy do 31.05.

02.06.2023

IDEA

Przedsiębiorcze kobiety, mamy, żony, sprzątaczki, kucharki, kierowczynie i itp! 🌸💪❤️ Chciałabym podzielić się z Wami pewnym wyjątkowym pomysłem, który może wpłynąć pozytywnie na Wasze życie i dodać ogrom energii do Waszej codzienności. 🌟🌈

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, jak niesamowite jest spotykanie się z innymi kobietami, które mają podobne do Was doświadczenia i cele? Oczywiście, każda z nas ma pełne ręce roboty i wiele obowiązków, ale znalezienie czasu na nawiązywanie relacji, wspieranie się nawzajem i tworzenie nowych projektów może okazać się prawdziwym darem. 🤝💞

Dlatego z wielką radością zapraszam Was do udziału w niezwykłym spotkaniu, które odbędzie się już 02 czerwca 2023 roku. 🗓️🌿

Będziemy mieć niepowtarzalną okazję odłączyć się od codziennych obowiązków i zanurzyć się w piękno przyrody, które oferuje nam rzeka Odra. 🌳💦 Na duchową podróż po lesie zaprosimy Was do kąpieli leśnej w stylu Shirin-Yoku. To będzie czas tylko dla nas, aby zanurzyć się w spokoju, wyciszyć myśli i odprężyć ciało. 🍃🛀

Podczas naszego spotkania będziemy również mieć okazję delektować się ogniskowymi przekąskami i leśnymi trunkami, takimi jak pyszna lemoniada lub orzeźwiający spritz. 🍹🌸

To będzie nie tylko czas odpoczynku, ale także moment, w którym napełnimy się pozytywną energią i poznamy nowych, inspirujących ludzi. 🌟🌺

To jednak nie koniec! Nasze spotkanie będzie również wyjątkowym wsparciem dla akcji Głogowianki 2023. 🌈🌻 Część zebranych funduszy zostanie przeznaczona na realizację tego niezwykłego wydarzenia, które odbędzie się 18 czerwca 2023 roku. Dzięki temu, poza korzyściami dla nas samych, będziemy miały szansę wspomóc rozwój naszej społeczności i przyczynić się do realizacji tego niezapomnianego projektu. 🙏🌍

Dołączcie do nas i pozwólcie sobie na chwilę oddechu w otoczeniu pięknej natury. Dajcie sobie szansę na nawiązanie nowych znajomości.

 

Dziewczyńskie Centrum Mocy – 12 maja 2023

II Etap realizacji zadania

Spotykamy się 12.05 o 18.00 na Gołębiej. Dziewczyny zdecydowały o przeprowadzeniu spotkania z nauczycielami i pedagogami, podczas GłogoWianek 2023, podczas którego opowiedzą o dyskryminacji ze względu na wygląd w ich grupie wiekowej.
Jestem pod ogromnym wrażeniem ich dojrzałości, otwartości i odpowiedzialności.
Widzą problem i chcą z nim coś zrobić.
Podczas ostatniego spotkania, poprosiłyśmy dziewczyny, żeby zapoznały się ze statutem swojej szkoły, a w szczególności fragmentami o tym jaki strój i wygląd obowiązują w szkole.
Proszę przypomnijcie dziewczynom, żeby zajrzały do statutu szkoły. Jednym z elementów spotkania na GłogoWiankach, jest nagranie krótkiego filmu, który ma dotrzeć do uczniów i nauczycieli. Film ma być zaproszeniem na spotkanie oraz dawać kilka praktycznych wskazówek co robić, gdy nastolatek zetknie się z dyskryminacją ( w stosunku do swojej osoby, lub innej). O idei DCM - Dziewczyńskie Centrum Mocy Dziewczyńskie Centrum Mocy to regularne spotkania dla dziewczyn w wieku 10-16 lat, które chcą poznać swoje moce, wzmacniać je i umieć je wykorzystywać w codziennym życiu. Będziemy spotykać się raz w miesiącu i przez 2 h pracować nad waszymi mocami. Żebyście czuły w sobie siłę do życia własnym życiem. Spotkania są bezpłatne, obowiązują zapisy.

Obowiązują zapisy przez poniższy formularz:

Spotkanie dla wolontariuszy – GłogoWianki 2023

Przed nami piąta edycja GłogoWianek, która odbędzie się 18 czerwca 2023! Zbieramy drużynę GłogoWianek, która dołoży swoją cegiełkę przy organizacji tego wydarzenia. Chcemy się wspólnie uczyć, motywować, rozwijać i działać. Chcemy żeby GłogoWianki rosły w siłę! Każda z nas jest równie ważna, dlatego zapraszamy wszystkie kobiety, które chciałyby zaangażować się i tworzyć z nami społeczność GłogoWianek.
Pomoc świadczona jest w ramach wolontariatu.
Jeżeli chcesz zaangażować się w wydarzenie, wypełnij ankietę i weź udział w spotkaniu
Ankieta
Informacja o miejscu spotkaniu zostanie wysłana sms, dzień przed spotkaniem.

GłogoWianki – Aktywna Mama

Mamo działaj. Wróć do aktywności zawodowej na swoich warunkach !

Nadchodzące wydarzenie pomoże Ci przejąć kontrolę nad swoim życiem zawodowym i odnieść sukces, po przerwie związanej z wychowaniem dziecka. 

Podczas spotkania poznasz 5 sposobów na powrót do aktywności zawodowej, zgodnej z Twoimi potrzebami i marzeniami !

Wiemy, że nie jest łatwo pogodzić macierzyństwo z aspiracjami zawodowymi, ale jesteśmy, aby pomóc. 

Podczas spotkania GłogoWianki Edycja Aktywna Mama, zainspirujemy Cię i wyposażymy w narzędzia potrzebne do udanego powrotu do aktywności zawodowej.

Chcesz poznać różne opcje? 

Przyjdź na nasze spotkanie i porozmawiajmy o Twoich pomysłach i możliwościach!

  • powrót na stary etat, 
  • zmiana miejsca pracy, 
  • działalność gospodarcza, 
  • działalność nieewidencjonowana, 
  • podmiot ekonomii społecznej

Powiemy Ci jaka forma jest najlepsza dla Twojego pomysłu, albo zainspirujemy Cię do wykreowania nowej wizji twojej aktywności zawodowej.

Spotkanie odbędzie w dwóch porach, to Ty decydujesz, czy wolisz spotkać się rano czy wieczorem.

I spotkanie 10.00-12.00, na to spotkanie możesz zabrać dziecko. Ty będziesz brać udział w spotkaniu, a twoje dziecko będzie bawić się na sali zabaw.

II spotkanie 18.00-20.00, na to spotkanie zapraszamy same mamy

Nie przegap okazji, żeby uzyskać cenne informacje i nawiązać kontakt z innymi mami w podobnej sytuacji.

Zapisz termin i przygotuj się na pierwszy krok w kierunku osiągnięcia swoich celów zawodowych!

Organizatorzy

Organizatorem spotkania jest Miedziowe Stowarzyszenie Przedsiębiorczości wraz z Natalią Szachniewicz i OkPark.

Natalia Szachniewicz – Wizualizuje firmy, aby można było zobaczyć ich osobowość. Grafik specjalizujący się w budowaniu spójnego wizerunku firm. W pracy łączy kreatywność z wiedzą marketingową, dzięki czemu tworzy nie tylko estetyczne, ale i skuteczne projekty. Od początku stawia na budowanie relacji z klientami i pomaganie im w rozwoju wizerunku ich biznesu. Jest twórczynią identyfikacji wizualnej wydarzenia.

Miedziowe Stowarzyszenie Przedsiębiorczości

Spotkanie poprowadzą trenerki biznesu, kołczki specjalizujące się w jednoosobowych działalnościach gospodarczych, działalności nierejestrowej oraz podmiotach ekonomii społecznej. 

Pracują z kobietami, które chcą podjąć aktywność zawodową.

Mobilizują kobiety w każdym wieku, aby sprytnie i skutecznie brały życie w swoje ręce z szacunkiem do planety.  Chcą, żeby każda dziewczyna i kobieta miała aktywny wpływ na swoje życie i otoczenie, w pełni wykorzystując swój potencjał.

Prowadzące

Karolina Duchińska

Trenerka biznesu i coach kariery, prowadząca inkubator przedsiębiorczości w Głogowie. Jest również terapeutą Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach ( w trakcie II stopnia). Pomogła wielu kobietom rozpocząć satysfakcjonującą je pracę.  Karolina prowadzi grupy mastermindowe oraz pracuje indywidulanie.  

Joanna Szyniec – Mazur 

Marketingowiec, strateg, przedsiębiorca. Aśka uwielbia poznawać i weryfikować nowe rozwiązania automatyzujące pracę. Układa strategie marketingowe, tworzy strony www. Cały czas poznaje nowe trendy i skuteczne działania w marketingu. Testuje je, wyciąga wnioski i wdraża w najlepszej możliwej wersji. Dzięki temu nasi klienci dostają nowoczesne, sprawdzone rozwiązania.

Wspólnie prowadzimy warsztaty i szkolenia dla działalności gospodarczych i  organizacji pozarządowych.

Obie jesteśmy miłośniczkami liczb w biznesie. Tworzymy strategie dla NGO, wspieramy w realizacji ich, inspirujemy.

Jesteśmy założycielkami i głównymi działaczkami Miedziowego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości.

Prowadzimy w stowarzyszeniu działalność odpłatną, dzięki czemu mamy fundusze na realizację działań misyjnych, min. Dziewczyńskiego Centrum Mocy i GłogoWianki – Festiwal Przedsiębiorczości Kobiet. 

Prowadzimy w Głogowie od 2018 roku inkubator przedsiębiorczości, a od 2019 grupę na Fb: Działalność odpłatna w NGO – Klub Lokalnego Działacza.

Przeprowadziłyśmy ponad 280 godzin szkoleń z tematyki marketingu, strategii, edukacji przedsiębiorczej.

Jesteśmy organizatorkami wydarzenia promującego lokalne, kobiece biznesy Głogowianki, które odbywa się cyklicznie od 2018 roku.

 

 

Informacje o spotkaniu

Tym razem spotkamy się w: https://www.okpark.pl/

w dniu 27.04 w dwóch porach: 10.00-12.00 oraz 18.00 – 20.00

Podczas porannego spotkania dzieci będą mogły bawić w sali zabaw, a mamy będę brać udział w spotkaniu w przestrzeni urodzinowej, skąd widać salę.

Koszt uczestnictwa to 150 zł.

Proszę o  wpłatę na rachunek:  80 1600 1462 1808 5856 8000 0001 z tytułem – GłogoWianki

Część kwoty zostanie przeznaczona na poczęstunek, część na organizację GłogoWianek 2023, które odbędą się 18.06.2023 w Głogowie.

W ramach poczęstunku przygotowane będą deski przekąskowe na czas trwania spotkania, oraz kawę/herbatę. Jako element spotkania przewidziano także opiekę nad dziećmi oraz wejście na salę zabaw. 

Dziewczyńskie Centrum Mocy – 21 kwietnia 2023

Przystępujemy do działania

Dziewczyny wybrały temat: Przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wygląd.
Zebrały pomysły, jakie działania można podjąć, żeby przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na wygląd:
- zorganizowanie zajęć w szkołach, aby uświadomić równieśników, jakie są konsekwencje dyskryminacji,
- zaprojektowanie, wydrukowanie i rozmieszczenie w mieście plakatów mówiących o skutkach dyskryminacji,
- zorganizowanie spotkania dla pedagogów szkolnych, żeby przedstawić im bezpośrednio sytuację dyskryminacji od strony nastolatków,
- nagranie 20 minutowego filmu o dyskryminacji,
- organizacja konferencji np. w MOKU, dla uczniów i nauczycieli,
- wspieranie młodych ludzi poprzez ulotki z cytatami,
- założenie i prowadzenie konta o dyskryminacji w mediach społecznościowych
Na spotkaniu 21.04 wybiorą maksymalnie dwa działania i zaczną tworzyć plan działania.
W związku z tym, to jest ostatnie spotkanie do którego mogą dołączyć nowe osoby.


Obowiązują zapisy przez poniższy formularz:

Dzikowisko

Wyjazd dla ojców z dziećmi, wzmacniający więź

Dzikowisko
Stawiamy na wspólny czas

Kiedy? weenend, 14 – 16 kwietnia 
gdzie? Uście, woj. lubuskie
Za ile? 1400zł/dziecko z tatą
(każe kolejne dziecko z rodziny: brat lub siostra płaci 500 zł)
Czas trwania: 2 noce i 2dni

Drogi tato! 

Niech zgadnę:

  • Spędzasz dużo czasu w pracy, żeby zapewnić jak najwięcej swoje rodzinie/dziecku?
  • Wkurzasz się, że przez to ucieka Ci możliwość  dobrego, spokojnego i wartościowego bycia z dzieckiem?
  • Stresuje Cię, że nie dni, miesiące, lata uciekają?
  • Udajesz przed sobą, że jeszcze masz czas na bycie uważnym rodzicem?

W takim razie zapraszam Cię na wyjazd dla ojców z dziećmi, wzmacniający więź!

  • Zorganizujemy dla Ciebie i twojego dziecka wyjazd, który będziecie długo wspominać z uśmiechem na twarzy.
  • Zaprosimy Was do działań podczas których poznacie przyrodę, będziecie wspólnie działać i spędzicie aktywny oraz wartościowy czas. 
  • Twoje dziecko po powrocie będzie długo opowiadać rodzinie i kolegom o tym jak wspaniale było.
  • Poczujesz, że nawet krótki, ale intensywny i dobrze zaplanowany czas z dzieckiem jest w stanie zrekompensować Wam szalony tydzień pracy.
  • Poznasz swoje dziecko od innej strony i odkryjesz nowe sposoby na wspólne spędzanie czasu.

To jak, jedziecie?

Kliknij zielony przycisk i wypełnij ankietę zapisową! 


jaki mamy plan:

Karolina i Aśka, będą na Was czekać w Starej Szkole w Uściu od 17.00

Przywitają Was słodkim podwieczorkiem

Po podwieczorku, a przed wyprawą do lasu zjemy kolację

O 19.30 udamy się na pierwszą, wieczorną wyprawę do lasu

Po powrocie dla chętnych rozpalimy ognisko, a zmęczeni rozejdą się po swoich pokojach

Dzień zaczniemy porannym spacerem (8.00) podczas którego będziemy tropić ślady leśnych mieszkańców – dla chętnych

O 9.00 usiądziemy do śniadania 

O 10.30 wspólnie wyruszmy na grę terenową, podczas której będziemy współpracować i dostrzegać w sobie mocne strony

O 12.30 wrócimy do bazy, będziemy mieć chwilę przed obiadem na wspólne przegadanie tego co dla wspólnie robiliście w lesie

O 13.30 usiądziemy do obiadu. Po obiedzie będziemy mieć czas na regenerację, bycie z dzieckiem, zabawy wspólne dzieci, czytanie gazet, przeglądanie ciekawostek internetowych

O 15.30 ponownie zaczniemy wspólne działania leśno – terenowe. W związku z dużą ilością propozycji jakie mamy w zanadrzu pozwolimy Wam wybrać, jaki typ aktywności będzie dla Was najlepszy. Na pewno spędzimy w lesie lub terenie ponad 2h.

O 18.00 zrobimy wspólny warsztat przy stole, dzięki któremu wrócicie do domu z namacalnym dowodem na to co działo się podczas weekendu

O 19.00 kolacja

O 20.30 wyjście do lasu na nocne podchody

Po powrocie dla chętnych ognisko, zmęczeni udadzą się do krainy Morfeusza

Dzień zaczniemy porannym spacerem (8.00) podczas którego będziemy tropić ślady leśnych mieszkańców – dla chętnych

O 9.00 usiądziemy do śniadania 

O 10.30 wyjdziemy na ostatnie już warsztaty terenowe – to co będziemy na nich robić wybierzecie podczas śniadania, na pewno spędzimy w naturze ponad 2h

O 12.30 będzie pół godziny na spakowanie się

O 13.00 obiad

O 14.00 spotkamy się na podsumowującym wyjazd warsztacie podczas, którego skupimy się na nazwaniu wszystkiego, co zdołaliśmy wspólnie stworzyć, zbudować, wykreować i zastanowimy się jak będziemy wykorzystywać to w codziennym życiu

O 16.00 – koniec

ważne informacje:

Zobacz, kto prowadzi wyjazd

Joanna Szyniec – Mazur

Edukator przyrody. Prowadzi zajęcia w naturze od 3 lat. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi od 2 do 15 roku życia.

Organizatorka Leśnego Szwendania – wyjazdów leśno – rozowjowych dla mam z dziećmi oraz Wyjazdów Mocy w dzicz dla nastolatków. 

W Głogowie prowadzi Dziewczyńskie Centrum Mocy.

 

Karolina Duchińska

Terapeuta TSR (terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach), edukatorka. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi od 7 do 18 roku życia.

Organizatorka Leśnego Szwendania – wyjazdów leśno – rozwojowych dla mam z dziećmi oraz Wyjazdów Mocy w dzicz dla nastolatków.

W Głogowie prowadzi Dziewczyńskie Centrum Mocy.

Stwórz zwycięską strategię swojego biznesu

Stacjonarne warsztaty w Głogowie dla firm działających lokalnie.

Rozwijamy firmy lokalne od 2018 roku.  Przeszkoliłyśmy ponad 200 mikroprzedsiębiorców  prowadzących lokalne biznesy.

Opis szkolenia

W sobotę spotkamy się na 6h szkoleniu, podczas którego będziemy pracować nad:

  1. Misją, wizją, wartościami
  2. Grupą odbiorców
  3. Zasobami

W niedzielę spotkamy się na 6h szkoleniu, podczas którego będziemy pracować nad:

1. Produktem i jego wyceną

2. Komunikacją organiczną i płatną

3. Testowaniem produktów

Podczas szkolenia zadbamy o Twoje potrzeby cielesne i zapewnimy Ci jedzenie i picie.

Będziemy pracować w małej, maksymalnie 6 osobowej grupie. Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w Głogowie.

Korzyści z udziału w szkoleniu

Wyjdziesz z gotową listą małych kroków, które będą prowadzić Cię do założonych celów:

  1. Określisz miary, dzięki którym szybko będziesz mogła zweryfikować skuteczność działań
  2. 2023 rok, będzie rokiem spokojnego i konsekwentnego realizowania założonych celów
  3. Nie będziesz nerwowo szukać rozwiązań w trudnych momentach swojej działalności
  4. Będziesz krok przed konkurencją
  5.  Nauczysz się działać strategicznie
  6. Znając drogę, którą masz podążać w swojej firmie, nie będziesz co chwile obierać nowych kierunków
  7. Skupisz się na działaniach strategicznych, nic nie będzie Cię odrywać od głębokiej pracy
  8. Wygenerujesz dużo lepsze, strategiczne rozwiązania, niż gdybyś robiła je  pomiędzy codziennymi pracami
  9. Skupisz się na tym co ważne, dzięki czemu stworzysz strategię szybciej niż w domu
  10. Skorzystasz z burzy mózgów i doświadczeń innych przedsiębiorczych ludzi
  11. Zweryfikujesz swój pomysł w bezpiecznych warunkach, dowiesz się co możesz ulepszyć
  12. Mając określony zakres prac, możesz z góry zaplanować ich realizację
  13. Dowiesz się, o co jeszcze musisz zadbać
  14. Oszczędzisz wiele czasu i pieniędzy
Wyobraź sobie, że masz możliwość urzeczywistnienia swojego największego marzenie, jakim jest prowadzenie własnej, zyskownej firmy.
Podczas dwódniowego dniowego szkolenia, w gronie innych przedsiębiorców zbudujesz strategię swojego biznesu. 
Ze spokojną i świeżą głową zbudujesz zyskowną strategię na 2023 rok.
Wypracujesz unikalne, wyróżniające Cię produkty i usługi, stworzysz mapę, która będzie Cię prowadzić przez cały 2023 rok. Wyznaczysz jasne cele, zmapujesz plan działania, określisz konkretne wskaźniki, przełamiesz ograniczające Cię przekonania.

REKOMENDACJE

PYTANIA DOTYCZĄCE SZKOLENIA

  1. Czy jeżeli jestem kosmetyczką w małym mieście, to szkolenie jest dla mnie?  Tak, szkolenie kierujemy do osób prowadzących stacjonarne biznesy, które komunikują się ze swoimi klientami przez internet oraz analogowo.
  2. Czy jeżeli chcę prowadzić sklep online, to szkolenie jest dla mnie? Nie, nie znajdziesz tu treści dla siebie. Skupiamy się na biznesach stacjonarnych, a specyfika komunikacji i sprzedaży tych form różni się. 
  3. Czy to szkolenie jest dobre dla osób, które dopiero myślą o założeniu firmy? Tak, strategia którą stworzysz, oszczędzi Ci wiele czasu i pieniędzy. Od początku działalności będziesz pracować zgodnie z planem, dzięki czemu będziesz mniej pieniędzy wydawać np. na reklamy i szybciej pokażesz wartość tego co robisz klientom. Będziesz też bardziej spójna i wiarygodna w komunikacji. Szkolenie idealnie przygotuje Cię do napisania wniosku o dotację.
  4. Czy faktycznie 12h godzin wystarczy, żeby zrobić dobrą strategię firmy? 12h pracy pod okiem trenerów i mentorów, to bardzo dużo. Pracując w zaplanowanym i ułożonym logicznie procesie dużo szybciej zbudujesz strategię, niż robiąc ją w domu samodzielnie.
  5. Czy jeżeli prowadzę firmę od 5 lat, to dowiem się czegoś nowego? To zależy, czy Twój obecny system pracy sprawdza się i jesteś z niego zadowolona pod względem finansowym, czasowym i emocjonalnym. Jeżeli czujesz, że za dużo czasu spędzasz na działaniach, robisz rzeczy, które nie mają sensu, kręcisz się w kółko, popełniasz cały czas te same błędy, za mało zarabiasz, za dużo wydajesz, itp, to tak, to szkolenie jest dla Ciebie.

CENA SZKOLENIA
700 zł

Zawiera:

  • 12h pracy
  • skrypty do pracy
  • przekąski
  • pracę w małej, maksymalnie 6 osobowej grupie
  • wsparcie dwóch mentorów biznesów stacjonarnych
Yellow and Maroon Modern Food Landing Page Desktop Prototype

Zacznij w końcu spełniać marzenia swojej organizacji pozarządowej – 12 tygodniowy kursomentoring o działalności odpłatnej

12-tygodniowy kurso-mentoring

Zacznij w końcu spełniać marzenia swojej organizacji pozarządowej

stwórz dodatkową nogę finansowania swojego ngo i Zacznij skutecznie sprzedawać w swojej organizacji pozarządowej.
W końcu zacznij realizować swoje DZIAŁANIA MISYJNE niezależnie od wyników konkursów!

wystartuj z działalnością odpłatną

Wiesz, że twoja organizacja pozarządowa mogłaby działać bardziej skutecznie i lepiej wspierać swoich beneficjentów?

Znowu wasz projekt nie dostał finansowania pomimo świetnego pomysłu?

Spędziliście dużo czasu na napisanie wniosku, ale niestety odpadliście z konkursu. Wniosków było tak dużo, że niecałe 10% pomysłów dostało kasę na swoje projekty. A może coroczna dotacja z samorządu jest w tym roku okrojona...

Macie świetnych ludzi, ale kończą się pieniądze na ich wynagrodzenia?

Grant, który finansował wasze działania niedługo się kończy, a wy nie macie pojęcia, za co będziecie dalej działać. A może macie już dość pracy na etacie i chcielibyście się w pełni poświęcić waszej organizacji?

Umiecie i wiecie, jak pomagać swoim beneficjentom, nie macie jednak zasobów, by to robić?

Macie dużo marzeń, ale wszystkie rozbijają się o zasoby, których wam brak. Nie macie pojęcia, jak je zdobyć nie pozyskując ich z grantu lub od sponsora. Zatrzymuje to was w skutecznym działaniu i zaczynacie się czuć wypaleni....

Obejrzyj wideo i zobacz, jak możemy Ci pomóc w rozwinięciu działalności odpłatnej!

Czujesz, że wprowadzenie działalności odpłatnej w twojej organizacji pomogłoby wam skuteczniej realizować waszą misję. Niestety:

  • – masz poczucie, że jest to za trudne
  • – boisz się, że sobie nie poradzicie z formalnościami
  • – nie umiesz sprzedawać
  • – organizacja nie ma środków na inwestycje. 

Nie wiesz, czy nasz kurso-mentoring może pomóc Twojej organizacji. Umów się na 20 – minutową bezpłatną konsultacje i porozmawiajmy o Twojej organizacji. 

Poprowadzimy Cię za rękę

Dowiesz się nie tylko co musisz zrobić, ale dokładnie przejdziesz z nami cały proces skutecznego wprowadzania działalności odpłatnej w twojej organizacji

Razem stworzymy produkt

Nie musisz mieć wymyślonego produktu. Wspólnie go stworzymy bazując na Twoich zasobach i potrzebach grupy docelowej.

Siła grupy

To nie jest kolejny kurs on-line. Na kurso-mentoringu będziesz miał wsparcie grupy na 12 spotkaniach i możliwość przegadania pomysłów z mentorkami.

Dobry plan

Przejdziemy proces od stowrzenia produkty, poprzez testy, reklamę i sprzedaż. Po 12 tygodniach będziesz miał plan, który zapewni stabilny przychód w twoim NGO.

Z czego składa się nasz kurso-mentoring?

Nowy moduł szkoleniowy w postaci transmsji na żywo w każdy czwartek

Widzimy się o 9:00, ale masz stały dostęp do nagrań.
  1. Zaplanuj strategicznie swoją działalność odpłatną, czyli porozmawiamy o formalnościach, o tym jak określić wskaźniki sukcesu oraz jak dobrze wykorzystać swoje zasoby.
  2. Wybór grupy docelowej, czyli według jakich kryteriów ją wybrać i jak sprawdzić, która będzie lepsza.
  3. Jak dobrze poznać swojego odbiorcę, tak żeby on sam chciał kupić nasz produkt.
  4. Tworzenie produktu, którego faktycznie potrzebuje nasz odbiorca.
  5. Strategie cenowe i modele sprzedaży.
  6. Narzędzia niezbędne do wprowadzania nowego produktu na rynek.
  7. Strony sprzedażowe/lądujące
  8. Reklama w internecie
  9. Niskokosztowe metody testowania produktu
  10. Ewaluacja, ulepszanie i skalowanie sprzedaży.
Weź udział!

Karty pracy, dzięki którym ruszysz do przodu.

Będziesz miał/a 5 dni na pracę

Po każdym spotkaniu szkoleniowym otrzymasz od nas karty pracy.

 

Dzięki nim będziesz na bieżąco, wraz z kursem wprowadzać działalność odpłatną w swojej organizacji.

 

Karty będziesz mogła wydrukować lub pracować na nich zdalnie razem z zespołem.

Weź udział!

Mentoring grupowy w każdy wtorek

Do wyboru rano lub wieczorem

We wtorki, po każdym spotkaniu szkoleniowym, zaprosimy Cię na spotkanie grupowe, podczas którego będziemy pracować nad Twoją organizacją.

 

Grupy będą stałe, maksymalnie 6 osobowe.

 

Moderatorami spotkań będziemy my - mentorki i trenerki biznesu.

Dzięki tym spotkaniom wprowadzenie działalności odpłatnej będzie dużo efektywniejsze. Od razu otrzymasz odpowiedź na pytania związane z Twoją organizacją i skorzystasz z naszego doświadczenia i grupy.

Weź udział!

Co zyskasz?

1. Dowiesz się wszystkiego o formalnościach i obowiązkach oraz dopasujesz do nich swoje działania.

2. Zaplanujesz strategię działalności odpłatnej.

3. Dopasujesz swoją działalności do obowiązków wynikających z ustawy.

4. Nauczysz się dobrze sprzedawać.

5. Przetestujesz grupy odbiorców i produkty.

6. Zarobisz pierwsze pieniądze, które pomogą Ci realizować misję organizacji.

A wszystko to, zrobisz w bezpiecznych warunkach.

Ze wsparciem doświadczonych trenerek sprzedaży i specjalistów od marketingu oraz w oparciu o możliwości i obowiązki NGO.

Wprowadzając na bieżąco działalność odpłatną będziesz mieć wsparcie praktyczne i merytoryczne.

Wreszcie uniezależnisz się grantów.

Dla kogo jest nasz kurso-mentoring?

1. Dopiero zakładasz organizację i od początku chcesz sprzedawać?
2. Przez dłuższy czas miałaś finansowanie z projektu, ale skończyło się i nie masz środków na kontynuację działań?
3. Dużo czasu poświęcasz na pisanie projektów, a przyznawalność jest marna?
4. Masz dość ograniczania swoich działań, bo nie możesz wszystkiego wpisać w projekt?
5. Próbowałaś już działalności odpłatnej, ale nie wyszło?
6. Z Twojej organizacji odchodzą wartościowi ludzie, bo nie masz pieniędzy żeby ich utrzymać?
7. Sama masz już dość wolontariatu?
8. Chciałabyś, ale się boisz, bo wszyscy straszą kontrolami z Urzędu skarbowego?
9. Masz pomysł na produkt, ale kompletnie nie wiesz jak zabrać się za sprzedaż?
10. Po prostu wiesz, że ekonomizacja NGO już się dzieje i nie ma co się okłamywać, że Ciebie to nie dotyczy?

 

 

Jeśli na powyższe pytania Twoje odpowiedzi
to przynajmniej 3 x TAK,
TO KURSOMENTORING JEST DLA CIEBIE

Karolina Duchińska

trenerKA biznesu i coach, prowadząca inkubator przedsiębiorczości w Głogowie. Karolina prowadzi grupy mastermindowe oraz pracuje indywidulanie. Pomogła wielu organizacjom wprowadzić działalność odpłatną, wdrożyć nowe produkty lub usługi, poukładać działania. To co uważa za bardzo skuteczne to liczby. Dzięki nim można zaplanować konkretne rezultaty, w trakcie działania mierzyć je i wprowadzać na bieżąco zmiany.

Joanna Szyniec – Mazur 

Marketingowiec, strateg, przedsiębiorca. Aśka uwielbia poznawać i weryfikować nowe rozwiązania automatyzujące pracę. Układa strategie marketingowe, tworzy strony www. Cały czas poznaje nowe trendy i skuteczne działania w marketingu. Testuje je, wyciąga wnioski i wdraża w najlepszej możliwej wersji. Dzięki temu nasi klienci dostają nowoczesne, sprawdzone rozwiązania.

 

Wspólnie prowadzimy warsztaty i szkolenia dla organizacji pozarządowych.

Obie jesteśmy miłośniczkami liczb w biznesie. Tworzymy strategie dla NGO, wspieramy w realizacji ich, inspirujemy.

Jesteśmy założycielkami i głównymi działaczkami Miedziowego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości.

Prowadzimy w stowarzyszeniu działalność odpłatną, dzięki czemu mamy fundusze na realizację działań misyjnych, min. Dziewczyńskiego Centrum Mocy i GłogoWianki – Festiwal Przedsiębiorczości Kobiet. 

Prowadzimy w Głogowie od 2018 roku inkubator przedsiębiorczości, a od 2019 grupę na Fb: Działalność odpłatna w NGO – Klub Lokalnego Działacza.

Mamy na koncie wsparcie ponad 30 organizacji pozarządowych.

Przeprowadziłyśmy ponad 280 godzin szkoleń z tematyki marketingu, strategii, edukacji przedsiębiorczej.

Jesteśmy organizatorkami wydarzenia promującego lokalne, kobiece biznesy Głogowianki, które odbywa się cyklicznie od 2018 roku.

Mamy duże doświadczenie własne w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej oraz niezliczoną ilość konsultacji indywidualnych, szkoleń grupowych i warsztatów. 

 

Opinie o nas

Poniższe opinie dotyczą kurs o działalności odpłatnej, który będzie bonusem wprowadzającym

do 12 tygodniowego kursomentoringu.

Pozdrawiam i dziękuję za ogrom wiedzy. Mogłam tylko śledzić z doskoku ale i tak jestem pod wrażeniem profesjonalizmu 🙂

CENA - INWESTYCJA W ORGANZIACJĘ

Wariant I: Dostęp tylko do transmisji na żywo i zadań domowych (bez możliwości brania udziału w mentoringu prowadzonego w grupach max 6-osobiwych)
Cena: 1200 zł (możliwość płatności w 2 ratach: 800 zł do 16 III i 500 zł do 16 IV)

Wariant II: Dostęp do całości szkolenia z mentoringiem (12 wideo spotkań w grupach max 6 – osobowych)
Cena: 1500 z
ł (możliwość płatności w 3 ratach: 800 zł do 16 III, 500 zł do 16 IV, 300 do 16V)

Wariant III: wszystko z wariantu II + 3 godziny indywidualnych konsultacji z Aśką i Karoliną
Cena: 2100 zł (możliwość płatności w 3 ratach: 1200 zł do 16 III, 700 zł do 16 IV, 400 do 16V)

Dziewczyńskie Centrum Mocy – spotkanie IV

Dziewczyńskie Centrum Mocy prowadzimy jako partnerki Fundacji Autonomia oraz Akcja Menstruacja.

Wszystkim nam zależy, aby dziewczyny brały sprawy w swoje ręce i nie bały się próbować.

Podczas spotkań szukamy mocnych stron i talentów nastolatek, aby pokazać im jak mogą w praktyczny sposób realizować manifest o sprawczości.

Rezultatem naszych spotkań, mają być akcje na rzecz lokalnej społeczności, oparte na mocnych stronach uczestniczek DCM i realizowane przez nie.

Za udział w działaniach wolontariacych wystawiamy uczestniczkom zaświadczenie.

Jeżeli chcesz, żeby Twoja córka znalazła się w kręgu chcących zmieniać świat rówieśniczek, zaproś ją na spotkanie. Tym razem widzimy się 03 marca o 18:00 na ul. Gołębia 1/2 w Głogowie. Spotkanie jest bezpłatne.

Grafika jest autorstwa Natali Szachniewicz, której profil możecie znaleźć na Instagramie: ns_grafika